Pasy odchudzające, wyszczuplające

pasy odchudzające

Jesteś zmęczona swoją nadwagą? Nie możesz już się wcisnąć w swoje ulubione jeansy które leżą nieużywane w szafie? Jesteś zestresowana, zmęczona i nie masz czasu na planowanie i wykonywanie ćwiczeń oraz stosowanie diety? Najwyraźniej musisz spróbować czegoś prostszego i łatwiejszego do wykonania. Wypróbuj pas odchudzający który pomoże Ci spalić zbędne kalorie, obniżyć Twoją wagę i przyśpieszyć metabolizm. Czy to jednak jest prawda?


Na rynku jest wiele dostępnych pasów wyszczuplających. Producenci twierdza, że pasy pracują na zasadzie podgrzewania danej części ciała. Zazwyczaj jest to talia oraz biodra. Ciepło z pasa podgrzewa mięśnie i warstwę tkanki tłuszczowej a to przyśpiesza spalanie tłuszczów. Dodatkowo powstały efekt pocenia poprawia cyrkulacje co ma wpływ na metabolizm.

Zastanówmy się nad tym

Metabolizm jest to proces fizyczny oraz chemiczny który zamienia kalorie w energie. Można go zwiększyć poprzez ćwiczenia fizyczne oraz poprzez budowę masy mięśniowej. Ciepło nie poprawia metabolizmu. Jeśli by tak było to w czasie gorącego lata ludzie zrzucali by kilogramy a tak przecież nie jest. Tak więc czy mamy założony pas odchudzający i leżymy na kanapie czy w gorący dzień na plaży na ręczniku nie zwiększymy w ten sposób naszego metabolizmu. Natomiast jeśli będziesz się ruszać na plaży np. grając w siatkówkę, biegając lub pływając w wodzie to z pewnością spalisz więcej kalorii niż leżąc.

pasy odchudzające Czy gorąco powoduje spalanie tłuszczu? Nie ma potwierdzonych badań naukowych mówiących, że zwiększona temperatura pomoże w spaleniu tłuszczu lub kalorii.

Pas odchudzający miałby również poprawiać cyrkulacje. Również na to nie ma żadnych naukowych przesłanek które pozwoliły by twierdzić, że podgrzanie poprawi cyrkulacje krwi w organizmie. Podgrzanie jakiejś części ciała może oczywiście wpłynąć na lepsze ukrwienie tej części ciała co spowoduje lepsze dotlenienie ale tylko tej części ciała. To jednak nie musi wcale wpłynąć na cały organizm i np. poprawić jego wydolność tlenową czy pomóc zbić wagę.

Po kilku dniach noszenia pasa odchudzającego można zauważyć utratę wody z organizmu oraz to że miejsce na którym był pas wygląda na mniej opuchnięte (może wyglądać trochę lepiej). Nie ma co ukrywać, że ubytek wody zostanie bardzo szybko uzupełniony przez organizm więc cała praca idzie w las. Jednak jeśli zdecydujecie się na pas odchudzający należy na pewno pamiętać o uzupełnianiu wody oraz żeby czasami go ściągać. Skóra musi oddychać.