Odchudzanie brzucha - jak uzyskać płaski brzuch

odchudzanie brzucha

Każdy marzy o płaskim brzuchu, nie mówiąc już o ładnym "kaloryferku". Więc jakie są najlepsze sposoby na usunięcię zbędnego tłuszczu z brzucha i osiągnięcie upragnionego płaskiego brzucha? Czy wystarczy zmienić naszą dietę albo zastosować odpowiednie ćwiczenia. Postaramy się odpowedzieć na te pytania. Zacznijmy jednak od tego czym grozi tłuszcz zebrany w okolicach brzucha.


Tłuszczyk na brzuchu jest rodzajem tłuszczu, który odkłada się głębiej w ciele niż tłuszcz podskórny, który zlokalizowany jest tuż pod skórą. Tłuszcz na brzuchu jest szczególnie niebezpieczny, gdyż zbiera się wokół organów podbrzusza. Niestety ten rodzaj otyłości zwany otyłością brzuszną wiąże się z takimi chorobami jak cukrzyca, choroby serca i ma wpływ na wysoki poziom cholesterolu. Dlatego tak ważne jest pozbycie się tłuszczu z okolicy brzucha.

Przedstawiamy kilka prostych wskazówek na odchudzanie brzucha:
odchudzanie brzucha
Jedz 5-6 razy dziennie.

Nie oznacza to 5,6 dużych posiłków, ale raczej chodzi o jedzenie częściej ale mniej. Zazwyczaj jedząc w sposób tradycjonalny 3 główne posiłki mamy tendencje do obżarstwa a to z kolei prowadzi często do grmoadzenia się tłuszczu w okolicach brzucha. Jedząc częściej nie tylko nie będziesz się przejadać, ale także poprawisz swój metabolizm. Dobrym pomysłem jest jedzenie tych "najcięższych" posiłków na początku dnia, natomiast na koniec dnia należy zostawić mniejsze posiłki.

Sięgnij po pokarmy, które spalają tłuszcz.

Pokarm wysoki w białko i ubogi w węglowodany, cukier czy nasycone tłuszcze jest najlepszy na uzyskanie płaskiego brzucha. Jajka, ryby, warzywa oraz owoce, które nie zawierają dużo węglowodanów są świetnym przykładem. Unikaj produktów zawierających duże ilości cukru jak słodkie napoje, czy soki z cukrem. Zamiast tego sięgnij po niegazowaną wodę mineralną. Dołącz do jadłospisu zdrowe tłuszcze jak tłuszcz rybi, nasiona i orzechy, olej z oliwek. Kwasy tłuszczowe są niezbędne przy procesie spalania tłuszczu, zwłaszcza tego na brzuchu.

Sięgnij po pokarm z błonnikiem

Dodaj pokarmy z błonnikiem do swojej diety oraz zmniejsz ilość złych węglowodanów. Ogranicz spożycie białego chleba, makaronu, ziemniaków czy ryżu. Zamiast tego spróbuj brązowego ryżu oraz chleba razowego. Aby zwiększyć spożycie błonnika jedz dużo świeżych owoców i warzyw.
odchudzanie brzucha

Przestań jeść 3 godziny przed snem

Postaraj się zjeść swój ostani posiłek 3 godziny przed pójściem spać. Jeśli już nie możesz wytrzymać zjedz owoca np: jabłko czy jakieś warzywo, ewentualnie niskokalorycznego jogurta. Nie jedzenie późną porą może zrobić naprawdę dużą różnicę.

Pij odpowiednie płyny

Aby zrzucić tłuszcz z brzucha musisz pić dużo wody, zwłaszcza kiedy ćwiczysz i się pocisz. Twoje ciało potrzebuje wody aby optymalnie funkcjonować. Kiedy jesteś odwodnione, twoje organy pracują ciężej aby zatrzymać rezerwę wody w organiźmie. Wątroba, która pomaga w spalaniu tłuszczu przy produkcji energii jest organem, który cierpi najbardziej przy braku wody. Wówczas proces spalania tłuszczu nie będzie efektywny. Nie pij słodkich napojów czy soków gdyż zawierają one duże ilości cukru.Zacznij się ruszać

Spróbuj treningu cardio. Pamiętaj, żeby zrzucić tłuszcz z brzucha musisz spalić dużo kalorii. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze to świetne przykłady ćwiczeń cardio, które pozwolą ci spalić tłuszcz. Wybierz ćwiczenie, które sprawia ci przyjemność i ćwicz je 30-60 minut po 3 razy w tygodniu a na efekty nie będziesz musiała długo czekać. Staraj się utrzymywać średnią intensywność treningu bo właśnie taki trening pozwala na spalenie największej ilości tłuszczu. O treningu cardio możesz poczytać więcej tutaj: Trening cardio. Jeśli już naprawdę nie masz ani czasu ani ochoty na treningi zacznij chodzić. Tak, chodzenie codziennie minimum 30 minut może także dać rezultaty. Możesz chodzić codziennie w drodze do pracy, szkoły.
odchudzanie brzucha

Brzuszki nie spowodują, że zniknie brzuszek

Nie licz na to, że ćwicząc w nieskonczoność brzuszki uda ci się pozbyć dużej ilości tłuszczu, który pokrywa twój brzuch. Jedynym sposobem na pozbycie się tłuszczu zgromadzonego nad mięśniami brzucha jest zastosowanie ćwiczeń cardio powiązanych z odpowiednią dietą. Nie oznacza to, że brzuszków nie należy w ogóle robić. Jak najbardziej warto je ćwiczyć i można to robić w dni kiedy nie trenujemy ćwiczeń cardio. Pamiętajmy brzuszki mogą jedynie ładnie wyrzeźbić brzuch ale nie spalą tłuszczu, który go pokrywa.