Kremy odchudzające

kremy odchudzające

Kremy odchudzające to kolejny odchudzacz na rynku. Twoja pierwsza reakcja prawdopodobnie jest taka. Jak to działa? Niestety nie wszystkie sekrety działania tych specyfików są znane. Niektóre z nich wpływają na apetyt a inne celują w redukcję tłuszczu w miejscu zaaplikowania. Nie ważne czy są to płyn kosmetyczny, czy żel czy też krem wszystkie dają gwarancję na schudnięcie oraz na to, że schudniemy na zawsze a nie na chwilę. Jednak nie ma zbyt dużo naukowych danych, które mogłyby potwierdzić te tezy.


Jednym z głównych założeń kremów odchudzających jest to, że pomagają spalać tłuszcz zwłaszcza w takich miejscach jak talia, czy uda. Na podstawie badań wynik, że część z kremów zawiera aminofilinę - substancję znaną z tego, że redukuje tłuszcz. Badania pokazały, że osoby stosujące te kremy wraz z ćwiczeniami osiągnęły lepszy wyniki (spaliły więcej tłuszczu) niż osoby tylko ćwiczące. Było to testowane na grupie kobiet, które były zaangażowane w program chodzenia i aplikowały kremy odchudzające na swoją talię. Po kilku tygodniach kobiety stosujące kremy odchudzające straciły 28 cm w talii a kobiety nie stosujące kremów tylko 13 cm.

To pokazało, że kremy odchudzające mogą być jednak efektywne w przypadku stosowaniu ich przy róznego rodzaju ćwiczeniach. Ponieważ kremy zawierające aminofilinę są w stanie aktywować tłuszcze w poszczególnych częściach ciała wydaje się, że mogą być pomocne w usuwaniu tłuszczu z ciała.

Pamiętaj jednak, że kremy odchudzające nie są uważane za najbardziej efektywny środek odchudzający, który usuwa tłuszcz z naszego ciała. Jest to pewna alternatywna opcja a nie kompletne rozwiązanie problemu nadwagi. Należy to rozważać w kategorii wspomagacza ćwiczeń. Nie ma co ukrywać, że do tej pory najlepsze sposoby na zrzuczenie wagi to ćwiczenia oraz odpowiednia dieta. Ze względów czysto zdrowotnych zaleca się jednak stosowanie konwencjonalnych metod jakimi są ćwiczenia i dieta.

Kremy odchudzające są czymś stosunkowo nowym w swiecie odchudzania i mimo, że wiele osób dosyć sceptycznie na nie spogląda mogą okazać się przekonowującą opcją dla ludzi szukających alternatywnych metod odchudzania.