Najlepsze diety odchudzające

diety odchudzające

Zrzucanie wagi nie jest prostym zadaniem. Będą momenty kiedy będziesz miała dość. Poza regularnymi ćwiczeniami i odpowiednim doborem jedzenia trzeba zachować dyscyplinę i trzymać się swojego programu dietetycznego. Musisz zrozumieć, że odchudzanie to nie jest proces liniowy. Twoja waga będzie spadać i rosnąć w określonych odstępach czasu. Jednak twoim celem powinno być zrzucenie więcej niż przytyjesz. Na każdy kilogram za dużo powinnaś zrzucić 2 kilogramy. Dzięki temu w końcu osiągniesz swoją wymarzoną wagę.


Jest wiele punktów widzenia odnośnie, która dieta jest najlepsza przy odchudzaniu. Jeśli szukasz najlepszego dziennego jadłospisu powinnaś go ułożyć zgodnie z dietą, którą wybrałaś i próbować się tego trzymać kurczowo. Jeśli wybierzesz odpowiednią dla siebie dietę nie tylko zrzucisz kilogramy ale także wpłynie to korzystnie na twoje zdrowie. Nie ważne ile kilo chcesz zrzucić musisz pamiętać, że twoje zdrowie jest tu najważniejsze, Oznacza to, że dieta musi zawierać wszystkie potrzebne witaminy i minerały.

Przedstawiamy tu najbardziej popularne diety odchudzające

diety odchudzające Dieta South Beach - zyskała dużą popularność przez ostatnie lata i jest uznawana za jedną ze zdrowszych i bardziej efektywnych diet odchudzających. Dieta ta pomaga zastąpić złe węglowodany i tłuszcze ich dobrymi odpowiednikami. Jedną z najlepszych jej cech jest to, że nie wymaga ona liczenia kalorii czy ilości tłuszczu. Zamiast tego dieta pomaga ci zmienić jedzenie, które spożywasz. Jest to sposób odżywiania na całe życie, a nie dieta rygorystyczna. Jedną z zalet Sout Beach jest bezpieczeństwo stosowania oraz dobry wpływ na zdrowie a zwłaszcza serce. Ponieważ produkty spożywane są różnorodne odchudzanie nie będzie męczarnią.

Dieta dzieli się na 3 fazy:
- 1 faza trwająca 2 tygodnie to faza oduczania złych nawyków jedzeniowych. Wówczas nie wolno jeść słodyczy, owoców, pieczywa czy ziemniaków. W tej fazie traci się najwięcej wagi.
- 2 faza jest mniej restrykcyjna i można spożywać więcej produktów np: owoce. Ta faza jest dłuższa.
- 3 faza to ostatni etap, w którym możemy już jeść niemal wszystko i wiemy jak komponować nasze menu.diety odchudzające Dieta Atkinsa - powstała w latach 70 i jest dietą niskowęglowodanową. Dieta bazuje na teori, że ludzie z nadwagą jedzą za dużo węglowodanów. Nasze ciała spalają zarówno tłuszcz jak i węglowodany,ale węglowodany spalane są pierwsze. Poprzez redukcję węglowodanów jedzą więcej białka i nasze ciała w sposób naturalny tracą wagę poprzez spalanie tłuszczu zgromadzonego w orgazniźmie. Dieta odchudzająca Atkinsa powoduje, że zmienia sie nasza przemiana materii, w krwi jest mniej glukozy (jemy mniej węglowodanów) a glukoza powoduje emisję insuliny co w rezultacie powoduje silne uczucie głodu. Przy diecie Atkinsa ważna będzie dla nas tabela z produktami i ilością węglowodanów w nich zawartych.

diety odchudzające Dieta Montignaca - Twórcą tej diety jest Michael Montignac. Wedgług niego tyjmy dlatego ponieważ źle komponujemy jadłospis. Nie trzeba liczyć kalorii czy ograniczać porcje a jedynie skupić się na zawartości węglowodanów w spożywanych produktach. Na potrzebę diety został stworzony tzw. Indeks Glikemiczny (IG). Indeks ten oznacza zdolność do podwyższenia poziomu glukozy we krwi przez określone pokarmy. Indeks się zwiększa gdy wyższy jest poziom glukozy wywołany spożyciem danego produktu. Wyróżniane są dobre (o niskim indeksie glikemicznym) i złe węglowodany (o wysokim indeksie). Przykłady złych węglowodanów to cukier, mąka, ziemniaki. Natomiast przykłady dobrych to zboża pełnoziarniste, większość warzyw. Stosując tą dietę należy komponować posiłki używając produktów o niskim indeksie glikemicznym.

diety odchudzające Dieta strefowa - stworzona przez Barry'ego Sears'a. Jest to kolejna dieta niskowęglowodanowa. Poziom spożywanych węglowodanów jednak nie jest tak niski jak w diecie Atkinsa czy Montignaca i wydaje się być zdrowszą alternatywą. Według diety strefowej powinno się jeść zbalansowane menu tzn. 40% węglowodanów, 30% tłuszczy i 30% białek. Sugeruje 3 główne posiłki dziennie i 2 przekąski. Jedną z zalet jest to, że możemy jeść praktycznie wszystko zachowując tylko proporcje. Dlatego być może łatwiej ją zastosować, łatwiej utrzymać się planu bo nie jest aż tak restrykcyjny jak inne diety odchudzające.