Dieta ryżowa

dieta ryżowa

Dieta ryżowa pomimo tego, że jej głównym składnikiem jest ryż dostarcza organizmowi wszystkie niezbędne składniki. Dieta ta powoduje, że w czasie jej stosowania czujemy się syci a jednak chudniemy. Bez konsultacji z lekarzem można ją stosować przez 2-3 tygodnie i powtórzyć dopiero po 3 miesiącach. Jeśli chcemy stosować ją dłużej lub częściej to koniecznie skonsultujmy to z lekarzem. Dostarcza 1000 kalorii dziennie.

Dzień 1:

Śniadanie
1 kromka chleba najlepiej pełnoziarnistego z masłem lub margaryną. Na to nakładamy jeden rożek serka topionego bez dodatków. Do picia kawa lub herbata bez cukru lub ze słodzikiem.
Obiad, kolacja
Ryż z owocami: 130g ugotowanego ryżu. 100-120g twarożku. Kiwi, ananas w sumie około 100g. Składniki mieszamy razem.

dieta ryżowa

Dzień 2:

Śniadanie
1 kromka chleba najlepiej pełnoziarnistego z masłem lub margaryną. Plasterek lub dwa wędliny lub nie za gruba warstwa twarożku wiejskiego. Do picia kawa lub herbata bez cukru lub ze słodzikiem.

Obiad
Ryż z groszkiem: 130g ugotowanego ryżu. 100-120g ugotowanego groszku. Możemy ugotować groszek w rosole/bulionie. Po dodaniu groszku do ryżu możemy wszystko posypać tartym żółtym serem.

Kolacja
Ryż z jogurtem i z serem: 130g ugotowanego sera. Jogurt naturalny. Mała kostka żółtego sera. Mieszamy składniki, ser trzemy.

Dzień 3:

Śniadanie
Wedle upodobania 1 kromka chleba z wędliną lub białym serem lub z serkiem topionym. Do picia kawa lub herbata bez cukru lub ze słodzikiem.

Obiad, kolacja
Tak jak w dniu pierwszym z tą różnicą ze możemy zastosować inne owoce np. banany, brzoskwinie.

Dzień 4:

Śniadanie
1 kromka chleba z wędliną lub białym serem lub z serkiem topionym. Do picia kawa lub herbata bez cukru lub ze słodzikiem.

Obiad Pierś z kurczaka z ryżem: 130 g ugotowanego ryżu. 60g piersi z kurczaka. Pół paczki warzywnej. Ugotować warzywa, oraz pierś z kurczaka a następnie pokroić i wymieszać razem z ryżem.

Kolacja
Sałatka z kurczakiem i ryżem:130g ugotowanego ryżu. Ugotować 60g piersi z kurczaka i pół paczki warzyw. Kurczaka pokroić i wymieszać z ryżem i warzywami. Na koniec polać wszystko sosem winegret.

Dzień 5, 6 oraz 7 to powtarzanie pierwszych 3 dni.

Jak widać dieta jest dość restrykcyjna i nie może być stosowana dłużej niż 2-3 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Oczywiście w czasie stosowania jej musimy być zdrowi i w pełni sił.

W czasie trwania diety dopuszczalne są przekąski w postaci owoców np. pół banana (resztę chowamy do lodówki na drugi dzień). Jeden pomarańcz lub jedno jabłko. Dozwolone jest też pieczywo chrupkie w postaci 1 lub 2 kromek dziennie (wtedy bez owoców). Możemy też skusić się na mały jogurt naturalny lub kefir.