Ćwiczenia kardio (aerobowe) w domu

Ćwiczenia cardio w domu

Możesz wykonywać ćwiczenia kardio (aerobowe) tak samo skutecznie w domu jak na dworze czy w fitness klubie. Jedną z zalet wykonywania ćwiczeń w domu jest to, że nie musisz dbać o wygląd - nikt cię i tak nie zobaczy.

Wykonywanie ćwiczeń kardio (aerobowych) w domu to świetny sposób na rozpoczęcie pewnej rutyny ćwiczenia. Kiedy ludzie przez długi czas nie ćwiczą, okazać się może dla nich krępujące ćwiczenie wśród obcych ludzi. Dlatego ćwiczenia w domu są świetnym pomysłem na początek. Po tym jak uzyskasz pewność siebie możesz śmiało ruszyć do fitness klubu.

Naturalnie wykonywanie ćwiczeń aerobowych w domu przynosi te same korzyści co wykonywanie ich na dworze. Przykładami pozytywów mogą być mocniejsze serce, lepsza wydolność płuc, mięśni. Ćwiczenia te także wpływają oczywiście na utratę wagi między innymi za sprawą pobudzania metabolizmu. Poza tym ćwiczenia tego typu zmniejszają także stres, także zamiast w sytuacjach stresowych sięgać po słodycze o wiele lepiej jest się przejechać np: na rowerze stacjonarnym. Ważne są tu oczywiście częstotliwość wykonywania, długość treningu oraz jak mocno trenujemy. Ćwiczenia aerobowe w domu

Ćwiczenia należy wykonywać 3-5 razy w tygodniu. Trening powinien trwać od 20 do 30 minut. Na początek większość ludzi jednak zaczyna z 3 dniami po 20 minut. Warto tutaj zainwestować w pulsometr, który posłuży nam do pomiaru pulsu podczas ćwiczeń. To z kolei pozwoli nam określić poziom wysiłku podczas treningu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: Trening odchudzający.


Idealne ćwiczenia aerobowe, które można wykonywać w domu to bieganie po bieżni oraz jazda na rowerze. Można także użyć orbitreka będącego połączeniem biegania z jazdą na rowerze. Jedynym problemem może okazać się tutaj sprzęt, na który trzeba przeznaczyć sporą sumkę i który zajmuje sporo miejsca w mieszkaniu. Mimo tych 2 wad to naprawdę świetne przyrządy do tego typu ćwiczeń. Potrzebne jest tylko samozaparcie, żeby z nich korzystać.

Innymi ćwiczeniami tego typu, które można wykonywać w domu to wszelkiego rodzaju aerobiki, tańce itp. W ofercie jest dostępnych wiele filmów instruktarzowych, wystarczy tylko włączyć film i robić dokładnie to co prowadzący. Przed zakupem filmu warto poczytać recenzje a nie tylko sugerować się gwiazdą na okładce, ważne żeby ćwiczenia były skuteczne.

Musisz pamiętać o tym, żeby nie robić przerw we wcześniej ustalonym treningu. Jeśli nawet jednego dnia nie możesz ćwiczyć postaraj się to odrobić w następnym dniu bądź tygodniu. Najlepiej ustawić treningi wtedy kiedy nie ma nikogo w domu i nikt nie będzie nam przeszkadzał. Poranki pod tym względem są dużo lepsze od wieczorów. Bądź dobrej myśli, ustaw realistyczne cel i pamiętaj, że aby zobaczyć rezultaty musisz trochę poczekać.